Pieter Pieterszoon AERTSEN (Amsterdam 1540 - 1603)
La... Lot 307
résultat :
Estimation :
La crucifixion
Huile sur panneau
95 x 70 cm
Provenance :
Collection Maas, Amsterdam comme Jan van Scorel avant 1902 ;
Vente anonyme, Roos C.F. Co Amsterdam, 18-20 mars 1902, n° 85 ;
Collection W. Mengelberg, Amsterdam, jusqu’en 1952 ;
Vente Mengelberg, Amsterdam, S.J. Mak van Waay, H.S. Nieuhuys, 25 mars 1952, n°57, comme Pieter I Aertsen ;
Collection Stichting Wagner - De Wit, La Haye ;
Déposé au Rijksmuseum, Amsterdam entre 1953 et 1964 ;
Déposé au Bonnefantenmuseum, Maastricht entre 1964 et 1973 ;
Déposé au Museum Spaans Gouvernement, Vrijthof Maastricht inv. nr.: 0287 (récupéré en2010) ;
Expositions :
Exposition des arts religieux de Bois-le-Duc (Oude Kerkelijke kunsts’Hertogenbosch) 1913, comme Jan van Scorel ; Noord Nederlandse Schilder en Beeldhouwkunst, 1913, n°3, comme Pieter Pieterszoon I
Aertsen
Bibliographie :
P. Wesher, « Der Maler Pieter Pietersz und sein werk », Oud Holland XLVI, 1929, pp. 152-171, pl. 5 p.158 ;
G.S. Hoogewerff, De Noord Nederlandse schilderkunst, deel IV, pp. 554-555, reproduit ;
D.H. van Wegen, Het Vlaamse Schilderkunst Boek, Zwolle, 2005, pp. 94-95, reproduit p. 95