Lot n° 32

résultat :
Estimation :

Irland, Schottland, England, 4 handkolorierte Kupferstichkarten, 18./19.Jh. - Ireland, Scotland, England, 4 hand coloured copper engraved maps, 18th/19th cent. - 1 x "Hiberniae regnum tam in praecipuas Ultoniae, Connaciae, Laceniae et Momoniae", Ireland, J.B. Homann. 1 x "Magnae Britanniae Pars Septentrionalis qua Regnum Scotiae", Écosse, J.B. Homann. 1 x "Magnae Britanniae pars meridionalis in qua regnum Angliae", Angleterre, J.B. Homann. 1 x "Magna Britannia complectens Angliae, Scotiae et Hiberniae Regna", îles britanniques, J.B. Homann. Toujours grand format avec feuillet central. Signes d'âge et d'usage, piqûres, crevasses, discolorations, craquelures distinctes.