Pierre JEANNERET (1896-1967)
Table
Teck, placage... Lot 36
résultat :
Estimation :
Pierre JEANNERET (1896-1967)
Table
Teck, placage de teck 74 x 92 x 92 cm. Circa 1966
Dining table
Teak, teak-veneered wood, 29.13 x 36.22 x 36.22 in.
Provenance :
- Chandigarh, Inde.