Lot n° 4

Estimation :

SUETONE. POETES GRECS. 2 ouvrages. [SUETONE]. C. Suetonius Tranquillus ad optimas editiones collatus praemittitur notitia literaria accedit index studiis Societatis Bipontinae. Editio secunda emendatur et auctior. Argentorati, ex typographia Societatis, anno VIII [1799-1800]. Relié, pleine basane brune, décor à froid sur les plats, dos lisse orné, tranches jaspées. Dos passé, reliure fortement épidermée. Avec : Poetae minores graeci. Hesiodus, Pythagoras, Mimnermus, Theocritus, Solon, Linus, Moschus [...] Accedunt etiam observationes Radulphi Wintertoni in Hesiodum. Londoni, impensis W. Redmayne, pro A. & J. Churchill, MDCCXII [1712]. Relié, plein veau. Reliure très frottée, restaurations. Texte juxtalinéaire grec-latin. Bon état intérieur. Ens. 2 vol.