Lot n° 222

Estimation :

Wekelyks-nieuws uyt Loven mede beschryvinge diër stad, verrykt met historische, genealogieke, en andere oordeelkundige aenmerkingen. Leuven J. Jacobs 1773-1788 32 vol., 8vo (n.c.). Half mod. leder, percaline op platten, opgehoogde ruggen (ruggen verkleurd & enkele beschadigd). Uitzonderlijke, uitgebreide en interessante set aangaande het nieuws uit Leuven eind 18de eeuw. In het bijzonder boeiend voor onderzoek en informatie over de periode voorafgaand aan de Brabantse Omwenteling. Met een naamlijst "der persoonen, waer van in sonderheyd [...] gesproken word" en een "blad-wyser van't hoofd-saekelyke" op het einde van elk volume. Zesentwintig opeenvolgende jaargangen: van zondag 2 mei 1773 t.e.m. zondag 28 december 1788. Ref. STCV (jaren 1785-1788). - Opac KBR (slechts enkele pp. uit jg. 1777 en 1781). - Limo (jg. 1773-1788).