Lot n° 14

résultat :
Estimation :

MAXIME le Confesseur, de Chrysopolis, THÉOPHILE d'Antioche & TATIEN le Syrien. ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΜΑΤΩΝ, εκ διαφορων των τε καθημαζ [...] Sententiarum, sive capitum, theologicorum praecipue ex sacris & prophanis libris, tomi tres, per Antonium et Maximum monachos olim collecti, Antonii Loci Melissa inscripti [...] Abbae Maximi, philosophi, confessoris & martyris, Aphorismorum seu capitum de perfecta charitate & aliis virtutibus Christianis ad Elpidium presbyterum Centuriae IIII. Theophili sexti Antiochensis episcopi de Deo & fide Christianorum contra Gentes institutionum libri tres ad Autolycum. Tatiani Assyrii, Justini martyris discipuli, Oratio contra Graecos [...] Tiguri, Christ. Fraschoverus, 1546. In-folio de [12]-291-[8] pp. Veau marbré, dos lisse orné, p. de titre en mar. rouge, tr. rouges (rel. 18e s.). Manque en coiffe de queue, petits rongés en tête du dos. Bel exemplaire.