XVIIe - XIXe siècles Pamphlets, collection de... Lot 349
résultat :
Estimation :
[XVIIe - XIXe siècles] Pamphlets, collection de quatorze ouvrages néerlandais, XVIIe - début XVIIIe siècles. Comprend notamment : (1) Nieuw Rotterdams Marckt-schuyt Praetjen. Varende van Rotterdam nae Dordrecht, tusschen 7 personen (...). Waer in te sien en te bespeuren is, wie de principaelste beleyders ende uytvoerders zijn van dese on-eenigheden, die nu in Dordrecht ontstaen zijn : met een naeckt vertoog wat hem in dese oneenigheydt toe-gedragen heeft, Door Irenum Philogame. Dordrecht, A. van der Werff, 1647, 30 p., cartonnage souple en papier marbré avec étiquette de titre manuscrite, sm. 4to. Knuttel 5596. (2) (Walen, J.). Magasyn van meyneedige ontucht, ende Bastard Spaensche moedt-wil. Treffende den Vromen Magistraten, Dekens, Gildens, ende alle goede Ingesetenen der Stadt Dordrecht. N.pl., n.publ., 1647, (11) p., 19e siècle, reliure à fil en papier marbré, 4to. En partie avec des taches brunes. Knuttel 5593. (3) Beaumont, H. van. Informatien by de Groot Mog. Heeren (...) weghens het nemen van verscheyden Geschenken, Giften en Gaeven tot de hoogste on-eer en disrespect, schade en nadeel van 't Landt : die by de heeren Albert Loo en A. Andla zijn gepleegt, als Gecommitteerde in den Rade Van State. La Haye, n.publ., 1652, (12) p., r. suppl. 4to. Knuttel 7295. Muller 4019. -et 11 autres pamphlets, 1646-1707, dont un pamphlet sur le 'Godtloose Corruptien' de Cornelis Musch (1646), et 3 pamphlets concernant Nicolaas Muys van Holy. (total 14)