CAPITULAIRES DES ROIS DE FRANCE] - Capitularia regum francorum. Additae sunt Marculfi monachi & aliorum formulae veteres, & notae doctissimorum virorum. Stephanus Baluzius Tutelensis in unum collegit, ad vetustissimos codices manuscriptos emendavit, notis illustravit magnam partem nunc primum edidit anno M. DC. LXXVII. Nova editio auctior ac emendatior ad fidem autographi Baluzii qui de novo textum purgavit, notasque castigavit et adjecit (...) Curante Petro de Chiniac. Paris, François-Auguste Quillau, 1780. 2 vol. in-folio, VIII, 84 pp., 1456 col. ; VIII, 1664 col., veau porphyre de l'ép., triple fil. dor. sur les plats, dos à nerfs orné, coiffes sup. arasées, coins émoussés.
FRANKLIN 512. Meilleure édition des Capitulaires (textes législatifs des premiers rois francs), donnée par Pierre de Chiniac d'après un exemplaire corrigé par Etienne Baluze de sa propre édition (1677).