Psaultier du divin "Psalterium divionense". Joannis-Francisci... Lot 8
résultat :
Estimation :
Psaultier du divin "Psalterium divionense". Joannis-Francisci Martin De Boisville. Alexandrum douillier, 1825. In-folio. Reliure cuir et fer forgé, traces d'insectes xylophage. [Église catholique. Diocès de Dijon & APCHON, Claude Marc Antoine]. - Psalterium Divionense, Illustrisssimi et Reverendissimi in Christo Patris D. D. Claudii-Marci-Antonii d'Apchon, Divionensis Episcopi, auctoritate ac Venerabilis ejusdem Ecclesiae Capituli consensu dispositum juxta normam ac methodum Psalterii Parisiensis, ab Illustrissimo D. D. Carolo de Vintimille, Parisiensi Archiepiscopo, anteà promulgati ; et denuo auctoritate Illustrissimi et Reverendissimi in Christo Patris D. D. Joannis-Francisci Martin de Boisville, Divionensis Episcopi, typis mandatum- Divione, apud J. N. Douillier, 1825.- In-folio ; basane brune, dos à nerfs orné de petit fers ecclésiastiques, écoinçons et cabochons de métal sur les plats. (Reliure de l'époque). Agréable impression dijonnaise agrémentée de nombreuses portées. Reliure de l'époque très usagée, notamment le premier plat affecté d'un important "travail d'insectes" avec perte de cuir. Ouvrage vendu en l'état.