PETER DOWNSBROUGH (° 1940)
Act, 2012 Métal. Metaal.... Lot 16
résultat :
Estimation :
PETER DOWNSBROUGH (° 1940)
Act, 2012 Métal. Metaal. 70 x 70 cm Provenance / Herkomst: Courtesy: the artist and Artist Rights Society (A.R.S.), New York. Avec certificat signé et daté. P. D. onderzoekt de wijze waarop de ruimte, op verschillende schaalgroottes, van het boek tot de stad, wordt begrepen. Zijn werk is nauw verwant aan de architectuur en past verschillende technieken zoals typografie, fotografie en installatie toe. Het stelt de interpretatie van de ruimte, haar structuur, haar ritme en structuur in vraag. Hij gebruikt het woord (bijwoord, voegwoord en kort woord) om lijnen te "tekenen" die zowel kaders als afbakeningen en mogelijke verplaatsingen voorstellen. P. D. développe une recherche sur les signes d'un mode d'appréhension de l'espace, à différentes échelles, depuis le livre jusqu'à la ville. Son travail, intimement lié à l'architecture, met en application des domaines aussi variés que la typographie, la photographie et l'installation. Il pose la question de la lecture de l'espace, de son organisation, de son rythme et de sa structure. Il utilise le mot (adverbe, conjonction et mot court) pour «des-siner» des lignes signifiant autant de cadra-ges, de limites et de déplacements possibles