MATHIEU NOZIÈRES (° 1988)
Peace, 2014 Peinture... Lot 33
résultat :
Estimation :
MATHIEU NOZIÈRES (° 1988)
Peace, 2014 Peinture acrylique sur toile. Signée et datée au dos. Acrylverf op doek. Gesigneerd en gedateerd achteraan. 61 x 46 cm Provenance / Herkomst: Courtesy: duboisfriedland, Brussels M. N. évolue entre la bande-dessinée et l'art contemporain, dont il a pu constater les nombreuses différences mais aussi les convergences. Dans sa recherche picturale, il y a une volonté de réduction à un essentiel, une sorte de concentration de l'image. Ces toiles font appel à une appréhension sensorielle, et peuvent être prises comme de petits fragments extraits d'univers plus vastes. M. N. bevindt zich op het snijvlak tussen tekenverhalen en hedendaagse kunst. Zoals hij kon vaststellen, vertonen die vele verschillen maar ook talloze overeenkomsten. In zijn picturaal onderzoek probeert hij zich tot de essentie te beperken, tot een soort concentratie van het beeld. Deze schilderijen doen beroep op een zintuiglijk begrip, en kunnen gezien worden als kleine fragmenten die onttrokken zijn aan een veel breder universum