OLIVIER STREBELLE (° 1927)
Sans titre, 1965 Lavis.... Lot 38
résultat :
Estimation :
OLIVIER STREBELLE (° 1927)
Sans titre, 1965 Lavis. Signé en bas à droite, daté en bas à gauche. Gewassen. Gesigneerd onderaan rechts, gedateerd onderaan links. 35,5 x 43 cm Provenance / Herkomst: Courtesy: collection privée Dès 1950, O. S. se passionne pour la sculpture monumentale préférant les endroits publics aux galeries d'art. Ses sculptures étirées, filiformes dynamisent la matière par des courbes impressionnantes. Ce caractère est puissamment conservé dans ses nombreux dessins. Dans les villes comme dans les jardins, il a placé ses oeuvres en Belgique et à l'étranger dans les pays où il a travaillé: Italie, Suisse, Etats-Unis et Singapour. Vanaf 1950 ontwikkelde O. S. een passie voor monumentale beeldhouwkunst, bij voorkeur op openbare plaatsen en in kunst-galerijen. Zijn gestrekte draad sculpturen, dynamiseert het materiaal door indrukwekkende bochten. Dit karakter is sterk bewaard gebleven in de vele tekeningen. Hij plaatste zijn werken in steden en in tuinen, zowel in België als in de landen waar hij werkte: Italië, Zwitserland, de Verenigde Staten en Singapore