ARISTOTE - Aristotelis Opera omnia graece et latine... Lot 4
résultat :
Estimation :
ARISTOTE - Aristotelis Opera omnia graece et latine in tomos quatuor nova et expeditiori partitione distributa, & selectiorum interpretum, quos brevis index mox nominabit, studio, censurâ & notis longè emendatissima. Adiecta est synopsis analytica, sive breviarium doctrinae peripateticae, quasi succinctior, sed perpetuus in omnes Aristotelis libros Commentarius. Editio postrema ab eodem Guillelmo Du-Val Aucta correcta, illustrata, & novis ad synopsim disquisitionibus, notis & appendicibus in Aristotelem, ornatior facta & locupletior. Paris, Gilles Morel, 1639. 4 vol. in-folio, textes en regard sur deux col., papier jauni, vélin de l'ép.à la hollandaise, dos à nerfs, fleuron à froid au centre des plats, petits manques au dos du t. II.
DIBDIN 316. SCHWEIGER 51. HOFFMANN I, 276. Edition Casaubon, renouvelée et augmentée par Guillaume Du Val qui la dédie au roi Louis XIII. Du Val était professeur de philosophie grecque et latine depuis 1606 au Collège de France.
MS