BOONEN, Jac "Markt". S.d Grote ets, 64 x 79,5... Lot 49
résultat :
Estimation :
BOONEN, Jac "Markt". S.d Grote ets, 64 x 79,5 cm; eigenhandig getiteld onderaan links en gesign. rechts (stoffige marges). Ingelijst (niet uitgelijst, hoek glas gebroken). Mooi werk. Onstuimig volkstafereel met een wriemelende menigte en oplichtende marktkramen. Uit Boonen's werken blijkt dikwijls zijn sociale bewogenheid: het uitbeelden van mensen in armoede, de boeren en arbeiders, etc. Ook zijn anti-klerikaal, anti-fascistisch voelen komt sterk tot uiting evenals zijn bewondering voor Lenin. Bijgevoegd: Van der Loo, Marten - "Markt in Gent", s.d. Ets, 38,5 x 40 cm; getiteld, genum. 32/200 en gesign. onderaan. Ingelijst (niet uitgelijst). Marktscène met de oude huizen van Gent als achtergrond. (2 st.)